Results: OPTIMIST
powered by

  SAIL # SAILOR
Age
(by year of birth)
Club Cat. F Cat. M SCORES R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8
1 RUS 762Nikita Chernikh
14
Sailing Academy SP
19,011211(24)21
2 POL 106Filip Nosol
14
CHKŻ Chojnice
219,0(6)1341514
3 ITA 9601Lorenzo Ghirotti
-
FRAGLIA DELLA VELA RIVA
319,0221324(12)5
4 SWE 4818Jacob Brännström
14
LDSS
432,023231(57)516
5 POL 3563Fabian Kocięda
14
OPTI CWM Gdynia
537,036524215(21)
6 SWE 4854Selma Hård
14
KKKK
147,0224213(66)1311
7 ITA 9416MATTIA DI LORENZO
13
FRAGLIA VELA RIVA
660,0143271627(41)
8 SWE 4658David Aldurén
15
KSSS
760,03(27)533201610
9 POL 3564Szymon Kolka
13
YKP Gdynia
861,0857679(29)19
10 SWE 4806Alexander Olsson
15
Ksss
967,01417627(44)3
11 SWE 4837Levi Bernhardtz
14
Röss
1067,09415727(49)14
12 NOR 3960Victor Loof
12
TSF
1168,031469(56)639
13 POL 2024Filip Harasimowicz-Krysztofiak
14
KSW BALTIC Dziwnów
1271,0888814187(49)
14 SWE 4786Henric Wigforss
13
KSSS
1376,017811108(69)148
15 RUS 3067Ian Kurtish
14
Sailing Academy SP
1477,023111099(29)96
16 SWE 4812Victoria Novak
15
BOJK
279,01013518384(48)
17 POL 3577Alicja Tutkowska
14
YKP Gdynia
380,0831685(46)319
18 POL 1764Krzysztof Ołowiak
12
YKP Gdynia
1581,0457419(67)357
19 POL 2209Filip Rostek
15
Nauticus Yacht Club Olsztyn
1682,02112161941(67)
20 ITA 9591Giovanni Bedoni
-
Fraglia Vela Riva del Garda
1783,0515211(26)15818
21 POL 3428Alicja Dampc
13
CHKŻ Chojnice
488,0(dnc)91299122215
22 POL 2244Igor Kawałko
14
OPTI CWM Gdynia
1894,075475(42)4026
23 SWE 4808Thyra Westbom
15
LESS
595,07783461419(36)
24 ITA 9517VICTORIA DEMURTAS
13
FRAGLIA VELA RIVA
699,011310112522(39)17
25 POL 1221Julia Padzik
12
OPTI CWM Gdynia
799,0171717145623(33)
26 SWE 4551Carl Norman
15
KSSS
19100,05121324143(38)29
27 POL 133Wojtek Wójcik
13
TS "Kuźnia" Rybnik
20101,01413611102621(47)
28 POL 1307Bartosz Peczka
14
CHKŻ Chojnice
21102,0(dnc)20151664032
29 CZE 926Jan Valenta
-
YC CERE
22103,051411711(81)3322
30 RUS 582Ivan Mikhalev
14
Giżycka Grupa Regatowa
23107,04795335(46)44
31 POL 917Filip Marjański
14
KS AZS AWFiS Gdańsk
24111,07211563410(62)
32 CZE 845Jiri Tomes
11
Jachtklub Ceska Lipa
25111,01166(ufd)1611754
33 SWE 4733Marius Graudums
13
Swedish Royal Yacht Club
26112,01347410(82)3242
34 RUS 3063Vladimir Liubomirov
13
Sailing Academy SP
27113,02310473(51)4224
35 SWE 4852Hugo Flygare
14
Slanor BK
28115,013216192(50)3627
36 POL 2043Lila Sochaj
14
KS AZS AWFiS Gdańsk
8119,0101097112151(69)
37 SWE 4729Melker Bondjers
14
LESS
29124,0933685837(72)
38 POL 172Jan Kamieński
15
JKW Poznań
30124,01117988(55)2546
39 POL 1523Olga Wietek
13
YKP Gdynia
9125,033521665(77)31
40 POL 2121Joanna Michalska
14
UKS YACHT CLUB SŁAWA
10127,0681315256(65)
41 NOR 4054Storm Kopperud
14
Moss
31130,028131526630(75)12
42 POL 3402Hanna Rogowska
13
KS AZS AWFiS Gdańsk
11130,0792910171048(80)
43 SWE 4862Kajsa Andersson
14
LDSS
12132,0(dnc)198202282035
44 RUS 3780Anastasiia Babanova
13
Sailing Academy SP
13132,01814242025(49)1813
45 NOR 3738Cedrik Sannerud
14
Moss Seilforening
32138,015225142(63)5723
46 POL 1940Filip Bil
12
YKP Gdynia
33139,0964481136(81)25
47 SWE 4864Malcolm Dahlberg
13
KSSS
34145,045213431(dnc)dnc
48 NOR 4043Martinius Melleby Hopstock
13
ASF
35150,0221918161728(67)30
49 POL 3517Jakub Kuraś
14
JKW Poznań
36152,0111442147(54)3034
50 POL 2154Aleksandra Bobrowska
14
KSW BALTIC Dziwnów
14153,01068516(61)5058
51 POL 2078Stanisław Ługowski
13
Sailing Legia Warszawa
37154,04799843(79)74
52 CZE 819Beáta Dokoupilová
13
Jachtklub Brno
15154,0161815121523(65)55
53 SWE 4861Zacharias Widestam
13
Kullaviks KKK
38158,012461724(78)6332
54 POL 3431Piotr Trella
13
MKŻ Arka Gdynia
39158,02191724231153(61)
55 POL 2119Karol Gaj
14
TS "Kuźnia" Rybnik
40159,0615131314(84)6038
56 POL 2204Aleksandra Zybert
14
Nauticus Yacht Club Olsztyn
16162,012162014142561(77)
57 SWE 4798Annie Hinton
14
Röss
17164,05116132244(bfd)63
58 RUS 90Daniil Larchenkov
13
Sailing Academy SP
41165,01627231315(76)2843
59 CZE 769Jeremias Prikryl
14
Lodní Sporty Kroměříž
42166,025261922101747(50)
60 POL 1921Jan Marjański
12
KS AZS AWFiS Gdańsk
43166,03113221121(79)1157
61 NOR 2846Sigurd Melleby
12
Royal Norwegian Yacht Club
44168,058181212101345(60)
62 RUS 1582Egor Sidelnikov
13
Giżycka Grupa Regatowa
45170,0168312613(53)2452
63 POL 1863Mateusz Gąsiorowski
14
YKP Gdynia
46172,0871495(bfd)7653
64 SWE 4813Lukas Wolfgang
13
HjBK
47177,0151214252071(73)20
65 NOR 3973Cornelius Sannerud
14
Moss Seilforening
48177,01518281218(72)5828
66 POL 1547Maksymilian Koschel
14
JKW Poznań
49178,0211920122148(55)37
67 POL 2151Jan Rohde
13
SSW MOS Iława
50179,0910122224(74)4359
68 POL 2200Kaja Śledzińska
14
CHKŻ Chojnice
18179,01423131812(59)5940
69 POL 2042Tymon Sochaj
14
KS AZS AWFiS Gdańsk
51180,0610111011(80)6270
70 POL 1801Oskar Wielczyk
14
SSW MOS Iława
52183,02124392844126(51)
71 POL 1570Antoni Brzozowski
12
Sailing Legia Warszawa
53192,017232315413934(64)
72 SWE 4851Lisa Brase
14
Skanörs Båtklubb
19198,014251022164764(79)
73 POL 4112Józef Krasowski
12
Sail & Ski Klub Warszawa
54199,02012162836852(bfd)
74 CZE 859Tomas Peterka
14
Cesky Yacht Klub
55200,023291915154554(66)
75 POL 3422Mateusz Kozłowski
13
Nauticus Yacht Club Olsztyn
56208,012161311177069(83)
76 SWE 4825Adele Ramm-Ericson
12
KSSS
20208,0181721182960(68)45
77 CZE 868Lukáš Krč
14
YC Prostějov
57224,02016112213(73)7171
78 POL 12January Szczukowski
13
CHKŻ Chojnice
58225,0(dnc)1110104338275
79 POL 3479Zofia Brdulak
12
Sailing Legia Warszawa
21236,015202827126272(76)
80 POL 3469Mateusz Kluczka
15
YKP Gdynia
59239,0122621212264(80)73
81 RUS 54Stepan Sborshikov
13
Sailing Academy SP
60244,02493420127570(78)
82 POL 1879Igor Grzelak
14
CHKŻ Chojnice
61247,0(dnc)1442421327856
83 POL 1999Jan Muszyński
14
Sailing Legia Warszawa
62248,01316(dnc)1718376681
84 CZE 911Federico Falc
19
YC CERE
63251,02921121928(83)7468
85 CZE 810Richard Kovac
13
JK Prostejov
64273,0204014172377(83)82
1 POL 936Maurycy Kosmowski
12
KS AZS AWFiS Gdańsk
65122,0(34)203323241372
2 RUS 575Nikolay Larchenkov
13
Sailing Academy SP
66126,011352415(37)4343
3 LTU 590Rokas Rimša
13
BANGPŪTYS
67134,020252328(30)9254
4 SWE 4869Maja Larsson-Bergqvist
13
Lerss
22139,016(ufd)3831137925
5 POL 2124Agata Koropecka
12
OPTI CWM Gdynia
23148,0(32)2829151982029
6 SWE 4632Ella Fagerberg
13
KKKK
24149,0(dnc)21182525171726
7 POL 1108Bartosz Żmudziński
13
CHKŻ Chojnice
68152,0(dnc)1519scp933720
8 RUS 99Andrei Zhakov
10
Sailing Academy/RAUTU
69160,02624282335519(48)
9 SWE 4814Leah Bernhardtz
12
Röss
25162,0193225262722(bfd)11
10 POL 1608Weronika Grala
11
Giżycka Grupa Regatowa
26163,01723(44)3617382210
11 ITA 9511LEONARDO GROSSI
-
FRAGLIA VELA RIVA DEL GARDA
70165,0343326(38)3514167
12 RUS 3021Veronika Basalkina
12
Sailing Academy SP
27169,01823(38)2620302428
13 SWE 4802Linnea Aakesson
14
KSSS
28170,02224171938446(70)
14 POL 3566Maja Horoszkiewicz
13
Giżycka Grupa Regatowa
29172,0383419273018(bfd)6
15 POL 2205Marcin Krawczyk
14
Nauticus Yacht Club Olsztyn
71179,0252614183010(62)56
16 SWE 4672Alice Lundholm
15
HjBK
30184,02225201646(71)847
17 POL 16Hubert Staroń
13
KŻ Horn Kraków
72184,03230362534(48)1017
18 POL 1924Tomasz Pakulski
-
Nauticus Yacht Club Olsztyn
73184,0272248173719(bfd)14
19 POL 1880Mikołaj Bujalski
15
Nauticus Yacht Club Olsztyn
74187,0232827352834(38)12
20 POL 1939Tomasz Zadora
14
UKS Żegluj Lublin
75188,03429(dnc)3018362813
21 SWE 4755Mollie Skogfeldt
14
Lommabuktens Seglarklubb
31191,01022374215(60)1154
22 POL 3434Mikołaj Głąb
13
Nauticus Yacht Club Olsztyn
76191,031122621332840(60)
23 POL 2709Wit Dmuchowski
12
SSW MOS Iława
77195,025322234361531(76)
24 RUS 3060Milana Krupnikova
12
Sailing Academy SP
32199,02525233027(37)3534
25 POL 1937Maciej Szawkowski
13
KS Baza Mrągowo
78200,027(dnc)242323323635
26 GER 1630Timeon Rieckhof
11
Schweriner Seglerverein v. 1894 e.V.
79202,02444(62)364421321
27 SWE 4836Herta Liljegren
13
KSSS
33202,532(42)243234241838
28 POL 2023Jakub Szurko
13
KSW BALTIC Dziwnów
80203,0192639202123(bfd)rdg
29 POL 907Tymon Szkołut
12
UKS Żegluj Lublin
81204,0223929252016(ret)53
30 SWE 4800Nils Netterlid
13
LBSK
82204,028(54)333119402330
31 POL 1574Emilia Siekierczak
13
AZS Poznań
34207,01437252147(bfd)558
32 SWE 4487Filip Carselid
13
LBSK
83207,0(dnc)28323443121345
33 POL 3528Iga Dębecka-Strzyżewska
13
AZS Uniwersytet Warszawski
35209,0181827292639(54)52
34 RUS 3064Pavel Gushin
13
Sailing Academy SP
84210,0(dnc)5235161966121
35 POL 1Mateusz Graczyk
13
CHKŻ Chojnice
85213,0(dnc)4461241215318
36 SWE 4627Klara Länje
14
LESS
36213,03542363724(67)237
37 CZE 844František Burda
11
JK Česká Lípa
86214,026(58)15372311dne16
38 CZE 714Liliana Dymáková
11
YC Vysoké Mýto
37214,0363025353241(42)15
39 GER 1723Gustav Grünbaum
11
YCW
87225,0136432355125(bfd)5
40 POL 1817Emilia Paszek
11
KS AZS AWFiS Gdańsk
38227,0241730332233(bfd)68
41 POL 2222Karol Stachowski
12
KS AZS AWFiS Gdańsk
88227,019292729295143(59)
42 POL 2213Mikołaj Waszkiewicz
12
Jacht Klub NISKO
89228,038(59)303728422132
43 SWE 4634Felix Palm
13
KSSS
90232,0432416334431(bfd)41
44 POL 11622Laura Urbańska
12
JKW Poznań
39236,04338424831(81)1222
45 POL 2116Alicja Saj
11
YK Stal Gdynia
40237,0363122353329(52)51
46 POL 1417Jan Psiuk
13
TS "Kuźnia" Rybnik
91239,026334445(56)273331
47 SWE 4736Wilma Kallin
15
LDSS
41239,02928304643(82)3033
48 POL 21Mikołaj Cieślak
13
UKS Żegluj Lublin
92243,03839503834(56)440
49 POL 991Marta Gajdzińska
11
AZS Poznań
42249,0334641273247(64)23
50 POL 3624Wiktoria Sajdak
15
Stowarzyszenie Marina Poraj
43252,0274531283245(47)44
51 NOR 3990Ferdinand Toll-Kjær
13
Tønsberg
93253,019272618(dnc)2dne75
52 SWE 4829Jonathan Hammarström
14
KSSS
94253,024361736(ufd)205862
53 POL 1750Stanisław Nosol
11
CHKŻ Chojnice
95256,0(dnc)4031313658555
54 RUS 4Roman Majorov
11
Sailing Academy SP
96258,03037524520(78)173
55 GER 1629Malea Hochbaum
10
SSV von 1894 e.V.
44261,0294929423550(56)27
56 NOR 4048Hanna Marie Tvete
12
Fredrikstad
45263,03540354746(73)357
57 ITA 9217ANDREA DEMURTAS
10
FRAGLIA VELA RIVA
97263,0303931344080(bfd)9
58 CZE 772Vladimir Kovac
11
JK Prostejov
98267,027212141525550(71)
59 POL 162Maria Nycz
12
JKW Poznań
46271,05729183031(59)5749
60 POL 117Jan Konkol
13
YKP Gdynia
99271,0286045294446(bfd)19
61 CZE 444Patrick Štafa
11
Gizycka Grupa Regatowa
100272,031504043312651(64)
62 POL 2168Miłosz Ciechanowicz
11
Giżycka Grupa Regatowa
101274,04539413834(76)2750
63 POL 2137Piotr Toczek
14
YKP Gdynia
102275,0212146292749(bfd)82
64 NOR 4051Milla Sandmo Birkeland
13
Ran Sailing Club
47277,0(dnc)3327213335bfd42
65 POL 2157Wojciech Henryk Komenda
13
Sailing Legia Warszawa
103282,026413931376246(66)
66 POL 2076Ignacy Kalinowski
12
JKW Poznań
104282,0(dnc)36283941574536
67 SWE 4841Alexander Forssén
11
KSSS
105283,03349325838(69)4924
68 POL 2086Tobiasz Zabiegałowski
13
OPTI CWM Gdynia
106285,0(dnc)22183226436777
69 SWE 4702Adrian Domack
13
LDSS
107290,041534037265241(65)
70 POL 4Maja Harasimowicz-Krysztofiak
12
KSW BALTIC Dziwnów
48290,556352441556514(80)
71 POL 3907Maciej CIoczek
14
UKS Żegluj Lublin
108291,0384549303254(dnc)43
72 CZE 932Matyas Raza
13
VS Duchcov
109294,0323436463664(65)46
73 POL 2071Piotr Kostrzewa
13
Giżycka Grupa Regatowa
110297,0(dnc)31222733684472
74 POL 3525Jan Żyła
13
KS AZS AWFiS Gdańsk
111298,0304320195075(dnc)61
75 POL 3425Maksymilian Malec
13
OPTI CWM Gdynia
112301,04531384049(83)2969
76 POL 910Michał Banasiewicz
13
KS AZS AWFiS Gdańsk
113303,036313654545339(81)
77 SWE 4557Wilma Lundholm
13
HjBK
49304,053193444517726(78)
78 POL 1929Jan Makowski
14
JKW Poznań
114310,02938324342(72)5967
79 POL 2037Paweł Łoboda
13
OPTI CWM Gdynia
115312,0455243422863(bfd)39
80 POL 978Hanna Chojnicka
11
JKW Poznań
50315,02832433240(79)6674
81 POL 2210Mateusz Walczak
12
Nauticus Yacht Club Olsztyn
116320,0(dnc)37304053661579
82 POL 1452Juliusz Bartczak
13
Sailing Legia Warszawa
117324,0494453243061(63)63
83 CZE 866David Dáda Hrubý
9
YCN
118328,03950333339(bfd)48bfd
84 POL 3483Julia Turniak
13
UKS Żeglarz Wrocław
51339,0363035(dnc)50706058
85 POL 2152Maja Stormann
14
KSW BALTIC Dziwnów
52341,0422741522574(dnc)rdg
1 POL 1735Bartosz Dynia
12
CHKŻ Chojnice
119185,0(dnc)2026dnc4732
2 CZE 843Karolina Lojkova
13
JK Cerna v Posumavi
53193,0394152(56)36214
3 LTU 422Vaidas Abraitis
12
Bangputys
120195,033435044(51)1411
4 POL 2211Antonina Puchowska
13
YK Stal Gdynia
54196,040434346(62)618
5 POL 2081Zofia Glaza
13
OPTI CWM Gdynia
55198,0(48)463840441317
6 ITA 9515Pietro Zanoni
11
Fraglia Vela Riva
121201,04055(58)564046
7 POL 2025Jakub Wegiera
15
UKS Sindbad Legionowo
122204,05251(54)40391012
8 LTU 900Jokubas Cepla
13
Bangputys
123211,03547(57)47352720
9 POL 2191Eryk Kąkolewski
12
KS Spójnia Warszawa
124211,0(dnf)353342542621
10 RUS 2177Ivan Ikonnikov
12
Sailing Academy SP
125213,0473754(57)392313
11 NOR 3717Ulrik Strøm
13
Fredrikstad
126214,0(dnc)40585141915
12 GER 1185Helene Gienap
12
SSH
56218,037(63)414442468
13 POL 2219Igor Mazurkiewicz
13
UKS AKŻ LESZCZ
127218,0(55)30475045379
14 POL 3333Maja Komorowska
12
OPTI CWM Gdynia
57219,0(dnc)516339311619
15 POL 3487Aleksander Szczepara
12
UKS AKŻ LESZCZ KRAKÓW
128220,0415534(57)503010
16 SWE 4773Vendela Egeland
13
HjBK
58226,037(63)6136451829
17 GER 13487Jasper Porthun
11
SSV von 1894 e.V.
129227,0534545(55)42357
18 POL 3490Zuzanna Kapała
12
OPTI CWM Gdynia
59229,0354237(62)613816
19 SWE 4811Leo Florèn
11
KKKK
130230,0(dnc)56353362431
20 POL 1829Adam Chojnicki
12
JKW Poznań
131230,040615047275(bfd)
21 POL 2184Karol Kostrzewa
13
Giżycka Grupa Regatowa
132237,0423646485411(bfd)
22 SWE 4778Johan Barregren
13
HjBK
133245,031645641458(bfd)
23 POL 3464Paweł Włodarczyk
13
Sailing Legia Warszawa
134246,04236(64)6453483
24 CZE 927Tereza Ptáčková
15
YC Velké Dářko
60246,034(54)4843494527
25 POL 2008Maciej Kasprzak
13
SSW MOS Iława
135250,0504540485215(bfd)
26 POL 3482Natasza Micewicz
12
YKP Gdynia
61252,0(dnc)55585638405
27 SWE 4643Elin Cederbom
13
Lerums segelsällskap
62252,0(dnc)495438483132
28 POL 131Piotr Słomka
12
TS "Kuźnia" Rybnik
136254,044574560(62)1731
29 GER 1415Jaro Hoffmann
12
SSVLG
137254,0(dnf)333754505723
30 POL 3515Szymon Mocarski
11
YK Stal Gdynia
138255,0(51)474249415125
31 POL 111Jakub Chudyk
12
KSW BALTIC Dziwnów
139261,04849474542(80)30
32 SWE 4574Alexandra Sandgren
13
HjBK
63263,04142(55)49295547
33 SWE 4803Lovisa Arnell
12
KSSS
64267,0(dnc)5934472912bfd
34 CZE 867Julie Caganova
13
Jachtklub Brno
65267,0483248535729(bfd)
35 POL 1023Gustaw Kowalski
12
TS "Kuźnia" Rybnik
140272,03755(61)52524135
36 POL 1533Antoni Wyroba
10
KN Lider Kraków
141274,0395356524628(bfd)
37 POL 13479Ida Kocięda
11
OPTI CWM Gdynia
66276,0(dnc)526357572522
38 POL 3459Lena Kaczmarek
13
Centrum Żeglarskie Szczecin
67276,0414444324867(bfd)
39 POL 1852Piotr Harnasz
12
TS "Kuźnia" Rybnik
142279,051504346(64)6326
40 POL 1818Blanka Sójkowska
12
KS AZS AWFiS Gdańsk
68283,046544861(67)5024
41 GER 1313Edda Sperling
11
Schweriner Yachtclub
69286,0484155483856(bfd)
42 POL 198Adam Szalewicz
13
Giżycka Grupa Regatowa
143287,0(dnf)543943632bfd
43 RUS 24Vasilii Danilenko
-
Sailing Academy SP
144288,05261(dnc)49394938
44 GER 13500Anneli Stengel
11
YCW
70289,0496050394744(bfd)
45 ITA 8919Francesco Hollander
12
Fraglia Vela Riva
145290,045485158(66)3949
46 POL 3476Natan Dziedziak
11
SSW MOS Iława
146291,051515156(64)5428
47 POL 1468Marcin Małota
12
KN Lider Kraków
147293,0466465(75)582436
48 SWE 4508Edwin Collstrand
12
HjBK
148295,0424747645936(bfd)
49 POL 1644Martyna Grzegorczyk
13
KS AZS AWFiS Gdańsk
71296,039(dnc)5655376643
50 POL 3406Małgorzata Wyrębska
12
YK Stal Gdynia
72297,0(dnc)476652451bfd
51 SWE 4822Victor Wennberg
13
KSSS
149297,0474653(ufd)4322bfd
52 RUS 758Kristian Pishchikov
15
Khlebnikovo Moscow
150298,04435605061(73)48
53 POL 3420Adam Aljabali
11
UKS Żegluj Lublin
151302,0(ret)61dnc53404714
54 GER 13654Jada Mae Nitzsche
12
Schweriner Yacht Club
73305,05553455459(65)39
55 POL 3417Jan Pawłowicz
12
KN Lider Kraków
152307,03758635346(64)50
56 POL 2028Borys Łabędzki
13
UKS Sindbad Legionowo
153310,0445049545558(bfd)
57 POL 3460Magdalena Luśnia
14
Centrum Żeglarskie Szczecin
74313,0436947505153(bfd)
58 POL 1541Mateusz Kuchowicz
12
PKM LOK Poznań
154314,04434534948(dnc)dnc
59 POL 1138Michał Kuchtyn
14
UKS Bryg Wrocław
155316,0(dnc)4855505720bfd
60 CZE 81Jan Verl
12
TJ Delfin Jablonec
156317,05051496457(77)46
61 POL 1906Marta Wójciak
12
TS "Kuźnia" Rybnik
75319,03072685561(78)33
62 GER 1711Matty Urban
11
SYC Schweriner Yachtclub
157321,0544364717019(bfd)
63 POL 3436Adam Pakulski
11
Nauticus Yacht Club Olsztyn
158321,050385163(ufd)33bfd
64 POL 1791Emilia Brdulak
10
KS Spójnia Warszawa
76325,040616560(66)5940
65 CZE 954Markéta Ptáčková
13
YC Velké Dářko
77326,0507059584742(bfd)
66 POL 2177Amelia Bac Cardenas
12
TS "Kuźnia" Rybnik
78326,04753626953(79)42
67 POL 2139Jan Mucharski
12
YKP Gdynia
159327,0(dnc)665560537bfd
68 CZE 910Petr Knorr
-
VS Duchcov
160327,05652535867(70)41
69 LTU 526Mingailė Plučaitė
12
"Bangpūtys"
79327,051576359(ufd)5245
70 POL 1388Aleksander Skowroński
12
UKS Zalew Kielce
161328,05965566549(71)34
71 POL 3521Michał Piskorz
13
YKP Gdynia
162330,0(dnc)38dnc444332dnc
72 POL 1970Timothy Melentyev
14
YKP Gdynia
163332,0(dnc)665141567444
73 POL 747Oliwia Kaczyńska
13
KS Baza Mrągowo
80337,0(dnc)7140515534bfd
74 POL 2138Tomasz Zawadka
12
YKP Gdynia
164340,0(dnc)156770607652
75 RUS 10Ksenia Romanova
11
Sailing Academy SP
81346,0435867515968(bfd)
76 POL 2036Maja Wójcik
13
KSW BALTIC Dziwnów
82346,0(dnf)585759606151
77 POL 1365Zofia Kuszewska
11
Giżycka Grupa Regatowa
83355,0(dnc)645959617537
78 POL 1153Jacopo Saglio
11
UKS Żeglarz Wrocław
165359,049(dnc)67395662bfd
79 POL 2101Stanisław Cholewicki
14
JKW Poznań
166363,0335966656872(bfd)
80 CZE 840Jachym Klima
-
Cesky Yacht Klub
167369,0546965616060(bfd)
81 POL 1538Nela Kasprzyk
13
PKM LOK Poznań
84370,05256526064(dnc)dnc
82 POL 3470Piotr Grendziak
13
TS "Kuźnia" Rybnik
168373,0527468624869(dnc)
83 POL 1676Piotr Grzesiek
12
PKM LOK Poznań
169376,0(dnc)48495354dncdnc
84 POL 1514Jagoda Wiśniewska
12
Centrum Żeglarskie Szczecin
85381,04656676363(81)dne
85 POL 1078Stanisław Kasprzak
12
PKM LOK Poznań
170416,054636463(dnc)dncdnc
1 NOR 3924Sol Kopperud
12
Moss
86262,0534861(dnc)dnc76
2 CZE 813Vaclav Zakoucky
11
CYK
171265,05674(dnc)696024
3 POL 1910Pola Wdowiak
13
Sailing Legia Warszawa
87265,0(dnc)7357626553
4 SWE 4832Oskar Netterlid
11
LBSK
172271,0(dnc)dnc655749310
5 POL 3522Mateusz Piskorz
11
YKP Gdynia
173282,0(dnc)6870726462
6 POL 1018Piotr Sołtysiak
11
CHKŻ Chojnice
174283,0(dnc)62605172299
7 POL 1751Antoni Gabryszewski
12
UKS Żeglarz Wrocław
175285,0(dnc)dnc6045552414
8 SWE 4830Beata Edler
13
KSSS
88287,0(dnc)4657ufdufd91
9 NOR 3847Viktor Strøm
14
Fredrikstad
176292,0(dnf)566967711019
10 POL 1804Amelia Ferenc
11
KSW BALTIC Dziwnów
89302,0466262(dnc)dnc3015
11 POL 1747Zofia Dembowska
12
KS Baza Mrągowo
90303,0(dnc)63697265826
12 POL 2117Piotr Tutkowski
10
YK Stal Gdynia
177309,0(dnc)685966583127
13 POL 1507Maja Wojciechowska
12
Centrum Żeglarskie Szczecin
91312,0(dnf)595961ufd1135
14 POL 3450Maksymilian Kajdy
11
UKS Fir Warszawa
178317,0(dnc)dnc4665691832
15 NOR 3594Ada Elise Berg Gilbo
12
Arendal seilforening
92319,0(dnc)6546ufdufd1321
16 POL 2006Antonina Dziekańska
10
Giżycka Grupa Regatowa
93319,05576(dnc)67683617
17 LTU 473Mantas Rasiukevicius
12
Bangputys
179319,0(dnf)656266653724
18 POL 1601Hieronim Pazur
13
UKS Żegluj Lublin
180326,0(dnc)dncdnc5568425
19 POL 15Jan Wiśniowski
13
YKP Gdynia
181328,0(dnc)707474653312
20 POL 1834Mikołaj Łukasik
11
UKS Żegluj Lublin
182329,0(dnc)607161624728
21 SWE 4705Isak Kaplan
11
Royal Swedish Yacht Club
183332,0(dnc)3437dncdnc1dnc
22 LTU 440Aiste Rasiukeviciute
11
Bangputys
94337,0(dnf)657268704220
23 POL 3511Piotr Szklarski
12
AZS Uniwersytet Warszawski
184339,0(dnc)dnc7367632029
24 POL 1665Dominika Kluczka
11
YKP Gdynia
95340,0(dnc)67dnc73dnc1511
25 CZE 830Marek Štolba
20
Český Yacht Klub
185341,0(dnf)695870675918
26 POL 2166Aleksander Zajączkowski
12
Giżycka Grupa Regatowa
186345,0(dnc)71dncdnc521434
27 POL 919Klaudia Lipińska
11
JKW Poznań
96346,0(dnc)7271dncdnc1613
28 POL 11Aleksandra Wiśniowska
12
YKP Gdynia
97346,0(dnc)687069594931
29 POL 1622Maksymilian Malinowski
12
JKW Poznań
187347,0(dnc)706665dnc4316
30 CZE 870Johana Klimova
-
Cesky Yacht Klub
98347,0(dnf)676063703453
31 CZE 781Roxie Berta Bartušková
11
Český Yacht Klub
99348,05773(75)73663544
32 SWE 4718Ella Kristensen
12
KSSS
100349,0(dnc)675262ufd4140
33 SWE 4807Viktor Elfving
12
KSSS
351,0(dnc)57dncdncdnc285
34 CZE 814Jan Skoda
12
CYK
188354,0(dnc)75dnc77dnc217
35 POL 2029Alexander Nowak
12
UKS Sindbad Legionowo
189354,0(dnc)576666586047
36 POL 187Antoni Malicki
12
AZS Uniwersytet Warszawski
190361,0(dnc)66dnsdnc584023
37 POL 2202Magdalena Kaczyńska
11
UKS Fir Warszawa
101373,0(dnc)665467dnc4554
38 POL 1492Filip Dudziński
11
UKS Żeglarz Wrocław
191374,049(dnc)dncdncdnc2539
39 SWE 4587Ernst Aakesson
11
KSSS
192378,0(dnc)dnfdnfdncdnc228
40 CZE 823Jakub Lojka
10
JK Cerna v Posumavi
193381,0(dnc)7469596627dnc
41 POL 2140Marta Józkowicz
11
YKP Gdynia
102381,0(dnc)676866745848
42 SWE 4824Casper Ramm-Ericson
9
KSSS
194385,0(dnc)627278675650
43 POL 3565Jolanta Siwek
11
KN Lider Kraków
103386,0(dnc)dncdns64713245
44 POL 1602Miłosz Szmagliński
12
YKP Gdynia
195387,0(dnc)727374715542
45 POL 2Zofia Księżniak
13
UKS Żegluj Lublin
104390,0(dnc)dnc71dnc631765
46 NOR 3461Maja Giak
12
RAN
105390,0(dnc)dncdnsdnc721938
47 POL 1529Wojciech Bortkiewicz
11
UKS Żeglarz Wrocław
196397,0(dnc)dncdncdncdnc1237
48 POL 149Jan Nycz
10
JKW Poznań
197399,0(dnc)71dncdncdnc2641
49 CZE 846Ondrej Sercl
12
TJ Delfin Jablonec
198399,0(ret)7370dns685051
50 POL 2270Antonina Chomont
10
KSW BALTIC Dziwnów
106399,0(dnc)626471dnc5263
51 POL 2155Jan Wilk
11
SSW MOS Iława
199402,0(dnf)76dns68696636
52 POL 1497Łucja Borkowska
11
AZS Poznań
107403,05371(dnc)dncdnc4461
53 POL 1522Mikołaj Kościelak
13
PKM LOK Poznań
200404,04760697072(dnc)dnc
54 POL 1586Michał Kozłowski
12
KSW BALTIC Dziwnów
201412,0(dnc)75dncdncdnc5422
55 POL 38Filip Modzelewski
12
AZS Poznań
202424,0(dnf)70dnc71dnc23dnc
56 POL 2785Igor Kanik
12
UKS Nad Jeziorkiem
203429,0(dnc)dncdncdnc695346
57 POL 1404Jakub Nowicki
11
YKP Szczecin
204432,0(dnc)dncdncdncdnc5133
58 POL 3548Marta Kupc
12
YKP Gdynia
108437,0(dnc)77dnc68dnc6157
59 POL 1975Jan Tomaszewski
14
UKS Żeglarz Wrocław
205438,0(dnc)dncdncdncdnc3852
60 POL 34091Ida Młynarczyk
12
UKS AKŻ Leszcz
109443,0(dnc)dncdnc76736555
61 POL 2201Stanisław Wróblewski
11
KS AZS AWFiS Gdańsk
206445,0(dnc)dncdncdncdnc6730
62 CZE 756Daniel Zima
13
TJ Delfin Jablonec
207445,0(dnf)dncdncdncdnc4849
63 CZE 925Ela Štolbová
-
Český Yacht Klub
110446,0(dnf)69686869dncdnc
64 CZE 854Antonin Horky
-
YC CERE
208450,0(dnc)dncdncdncdnc4656
65 POL 353Matylda Jankowska
11
YK Stal Gdynia
111451,0(dnc)dncdncdncdnc3964
66 POL 4983Olivier Kuźma
13
MKŻR Marina Hotele
209460,0(dnc)dncdncdncdnc6943
67 CZE 150Kateřina Tomolová
9
Cesky Yacht Klub (CYK)
112469,0(dns)dncdncdncdnc6259
68 POL 535Jan Gwóźdź
11
YKP Szczecin
210471,0(dnc)dncdncdncdnc6360
69 POL 1805Maja Ferenc
8
KSW BALTIC Dziwnów
113480,0(dnc)dncdncdncdnc7062
70 POL 959Antoni Koterba
9
UKS Fir Warszawa
211483,0(dnc)72dncdncdnc64dnc
71 CZE 180Hynek Zakoucky
10
CYK
212485,0(dnc)dncdncdncdnc7166
72 SWE 4865Didrik Dahlberg
10
KSSS
213491,0(dnc)dncdncdncdnc57dnc
73 NOR 3773August Strøm
11
Fredrikstad
214492,0(dnc)dncdncdncdncbfd58
74 POL 1909Michał Guszcza
10
UKS Sindbad Legionowo
215493,0(dnc)dnsdncdnc7373dnc
75 POL 1870Ignacy Kościelak
13
PKM LOK Poznań
216501,0(dnf)68dncdncdncdncdnc
76 CZE 908Max Valenta
-
YC CERE
217502,0(dnc)dncdncdncdnc68dnc
77 CZE 881Anna Skorepova
-
Cesky Yacht Klub
114503,0(dnf)dnsdncdnc70dncdnc
78 POL 1535Franciszek Dudek
11
YKP Szczecin
218506,0(dnc)ufddncdncdnc72dnc
79 POL 3535Maria Stajewska
10
YK Stal Gdynia
115508,0(dnc)dncdncdncdnc74bfd

Scoring penalties are as follows:

POL 1108Bartosz Żmudziński race 423, 23 --> 49 point, scp
POL 2023Jakub Szurko race 8:55 punkty
POL 2152Maja Stormann race 8:80 punkty